Насильство проти дітей

1️⃣ Перш за все, необхідно забезпечити дитині перебування в безпечному середовищі та звернутися за медичною допомогою до найближчого медичного закладу для визначення стану її здоров’я та спричинення тілесних ушкоджень, медичної фіксації факту сексуального насильства, або надати таку допомогу невідкладно.

2️⃣ Важливо повідомити про факт сексуального насильства щодо дитини до правоохоронних органів: повернутися у найближчий відділ поліції або до ювенального прокурора відділу прокуратури. Це злочин проти дитини і він має бути зафіксований, аби кривдники були притягнуті до відповідальності. Пам'ятайте, що ювенальні поліцейські, ювенальні прокурори та слідчі в сьогоднішніх умовах докладуть зусиль, аби проводити розслідування злочину без повторного травмування дитини, із залученням професійних дитячих психологів.

3️⃣ Якщо дитина змогла розповісти вам, за яких обставин стався злочин, в якому місці, якого числа та в який час, всю відому інформацію про злочинців (імена, посади, розмови злочинців телефоном, між собою, можливо, пересування транспортними засобами тощо), обов’язково зазначте про це у вашому зверненні про злочин правоохоронцям. Вся ця інформація може мати важливе значення для встановлення особи злочинців.

4️⃣ Важливо організувати надання дитини першої психологічної допомоги, щоб стабілізувати її психоемоційний стан та надати підтримку. Пам’ятайте, що підтримки потребують також і її батьки/особи, які їх замінюють.

5️⃣ Важливо пам’ятати, що в Україні кожна дитина має право на безкоштовного адвоката, який буде представляти інтереси дитини та надавати юридичну підтримку, що є важливим. Для цього потрібно звернутися за правовою допомогою до центрів безоплатної правової допомоги. Якщо злочин відбувся на окупованій території – можна звернутися за такою допомогою онлайн або, навіть, телефоном.

👇Куди потрібно звернутися:

Якщо Ви перебуваєте на території України:

📌 Національна поліція України – 102 (по регіонах
https://www.facebook.com/UA.National.Police/posts/291018919834812)
📌 Органи прокуратури https://warcrimes.gov.ua/
(у регіонах: https://gp.gov.ua/ua/posts/sajti-oblasnih-prokuratur)
📌 Військова адміністрація - за місцем вчинення злочину або за місцем перебування
📌 Медична допомога – 103
📌 Безоплатна правова допомога – 0 800 213 103
📌 Національна дитяча гаряча лінія 0 800 500 225 (з мобільного або стаціонарного телефону) або 116 111 (з мобільного)

Facebook (https://www.facebook.com/UA.National.Police/posts/291018919834812)
Log in or sign up to view
See posts, photos and more on Facebook.

Много шаблонов Joomla на By Amestris D