Центр розвитку професійної кар'єри

Мета діяльності

Основною метою діяльності Центру є підняття престижності здобуття робітничої професії, сприяння плануванню успішного кар’єрного розвитку учнівської молоді, залучення до дієвої співпраці роботодавців у  працевлаштуванні випускників закладу
Положення про Центр розвитку професійної кар’єри
No online PDF viewer installed
Image

Як вдало пройти співбесіду на роботу

Що дратує HR-менеджера під час співбесіди?

Пошук роботи - процес, який складається з декількох етапів, одним з яких є безпосереднє проходження самої співбесіди. Щоб не провалитися на співбесіді, кандидату важливо знати не лише якої манери поведінки дотримуватися, але й те, які Ваші якості можуть стати на шляху отримання омріяної роботи.

Фамілярність, перебільшення, неохайність це лише частина факторів, які можуть негативно вплинути на позитивний результат. Експерти ринку праці вирішили привідкрити секрети відбору працівників та грубих помилок кандидатів на співбесідах:

9 порад для успішного проходження співбесіди

Порада №1 – не говоріть про особисте.

Не варто говорити на співбесіді про те, що Ви рік шукаєте роботу, графік якої повинен бути з 10:00 до 17:00 год, бо Ви прагнете більше часу проводити з друзями або своєю половинкою.

Порада №2 – порядок в соцмережі

Не варто постити у соціальних мережах фото з шаленого відпочинку в Карпатах чи чергової вечірки у друзів. Варто потурбуватися про те, щоб Ваше онлайн- життя не вплинуло негативно на результат співбесіди.

Порада №3 – не переборщіть з резюме

Не варто у резюме описувати усе своє життя та використовувати популярні слова “стресостійкий, цілеспрямований, відповідальний ” – у цьому зможе переконатися і сам менеджер по персоналу.

Порада №4 – стримуйте свою наполегливість

Не телефонуйте кожну годину HR-менеджера з приводу Вашого працевлаштування, а найголовніше не приходьте два рази в тиждень протягом місяця часу з питаннями «Коли можна приступати до роботи або «Коли у Вас відкриється для мене вакансія?».

Порада №5 – забудьте про негативний підхід

Не варто розповідати, який жахливий у Вас був попередній керівник і як Ви не любили своїх колег. Крім цього, вимагати інформації про те, хто був вашим попередником і чому він залишив свою посаду, буде як мінімум зайве.

Порада №6 – задавайте правильні питання

“А де буде стояти мій стіл? А який у мене графік? А коли у мене відпустка?” Якщо це буде Вашими першими питаннями відразу після того, як одержали роботу, то можете починати шукати нову. Насамперед, менеджер з персоналу чекає, що Ви будете любити компанію незалежно від дріб’язків на зразок робочого графіку. Набагато доцільніше буде просто поцікавитися справами компанії.

Порада №7 – зовнішній вигляд

Не варто одягати футболку десяти річної давності, вважаючи її своїм талісманом та основним в проходженні співбесіди. Фамільярність. Якщо менеджер з персоналу приблизно такого ж віку, як і ви, не варто вести з ним діалог як із приятелем. Кілька влучних жартів та реплік не будуть зайвими, однак не варто переходити рубіж і розпитувати інтимні подробиці.

Порада №8 – зберіться та будьте уважні

Кожен третій на ринку праці не може правильно написати назву компанії або назву вакансії. Крім того, не забувайте вказувати свої контакти в анкеті, яку Ви заповнюєте перед співбесідою.

Порада №9 - не обманюйте та не перебільшуйте

Звичайно ж, кожний із нас намагається показати себе якнайкраще. Але часом ми забуваємося і описуємо себе трохи “більшими”, ніж є насправді. Не варто говорити про те, що в день ви прочитуєте дві книги і працюєте до ночі без вихідних – це відлякує

Джерело: duo.com.ua

Як вдало пройти співбесіду на роботу

Щороку перед випускниками шкіл постає проблема вибору майбутнього. Саме майбутнього, тому що від правильності обраної дороги зараз залежить багато в чому те, як складеться життя потім. Професія визначить у майбутньому соціальний статус, і затребуваність у житті, і навіть рівень матеріального добробуту. Причому іноді питання стоїть не куди піти вчитися, а яку освіту варто здобувати взагалі.

Що порадити випускникові і його батькам? Звичайно ж, всерйоз замислюватися над тим, ким бути, варто було класі в дев'ятому, чи у десятому. Причому, одного «хочу» тут явно недостатньо. Необхідно тверезо оцінювати ті якості, якими наділила дитину природа та батьки. Адже, якщо в неї виражені здібності до точних наук, посидючість і акуратність, навряд чи варто йти в артисти.

Поради батьків і друзів можуть виявитися і корисними, і шкідливими одночасно, тому що вони, звичайно, можуть допомогти обрати «напрямок руху». Але що буде потім, якщо зроблено помилковий вибір? Все ж вирішувати потрібно самостійно самій дитині, тому що навряд чи хтось інший, навіть батьки, зможуть зрозуміти, що саме подобається найбільше та до чого лежить душа.

Можливо, батьки давно вирішили, ким повинна бути їхня дитина, тільки варто замислитися, чи мають вони право приймати за неї рішення. Цілком можливо, що обрана батьками професія затребувана й обіцяє в майбутньому матеріальний добробут, але навряд чи буде щасливою людина, якщо її покликання зовсім в іншому.

Часто основним аргументом буває безапеляційне - «нам видніше». Можливо, це й так. Але, зрештою, людина має право зробити помилку. І якщо не надати їй цієї можливості, вона буде все життя страждати через те, що не зробила кроку до виконання своєї заповітної мрії. І де істина, хто знає?

Якщо ж батьки хочуть надати дитині реальну допомогу, особливо, якщо вона дотепер не визначилася з вибором «життєвої дороги», потрібно допомогти їй відповісти на запитання:

- до чого вона має схильність, що вміє робити, які заняття їй приємні?

- що вона знає про професію, яку вибрала, або чим хотіла б займатися в житті?

«Ви можете пройти тестування на безкоштовній Інтернет-платформі державної служби зайнятості "Профорієнтація та розвиток кар’єри" (www.profi.dcz.gov.ua). з діагностики м’яких навичок.

Пройти безкоштовно комплексний профорієнтаційний тест, який дає можливість отримати розгорнуту інформацію про професійну мотивацію, структуру інтелекту та психологічні властивості особистості, можна на інтернет-платформі «Моя професія: консультаційна мережа»https://myprofession.com.ua/

Шановні батьки! Якою буде наша країна через 10-20 років – це значною мірою залежить від вас. Саме ваші діти невдовзі будуть забезпечувати добробут суспільства. Суспільство покладає свої надії на вас, тому що ви, маючи авторитет у дітей, можете вплинути на прийняття відповідального рішення щодо вибору професії. Ось чому є важливою ваша поінформованість щодо сучасних потреб ринку праці та правил вибору професії.

Головне, щоб людина займалася улюбленою справою. В цьому запорука успіху!

 

Знайомимося  з сучасним світом професій

Дуже важливо на сьогодні обрати правильний професійний шлях та професію, яка буде приносити задоволення у житті. Для того щоб дізнатися про всі особливості професії, яка подобається, фахівцями Державної служби зайнятості створені відеоролики, які знайомлять з тонкощами тієї чи іншої професійної діяльності. Ця інформація буде дуже корисною і для тих, хто ще не визначився з майбутньою професією, і для тих хто планує її змінити.

З ініціативи Херсонської обласної служби зайнятості Державною службою зайнятості проведено челлендж відеороликів про професії «ХОЧЕШЗМОЖЕШDOIT», який мотивує до набуття актуальних на ринку праці професій. Основний меседж челленджу: «Людина, яка зацікавилась чимось, обов’язково зможе це зробити, потрібно тільки почати діяти, щось змінювати у своєму житті!»

В рамках челленджу створено більше 200 відеороликів за 119 професіями, зокрема,  про баристу, манікюрницю, поліцейського, ветеринара, швачку, піцайоло, пожежного-рятувальника та багато інших.

Всі ці відеоролики можна подивитись за посиланнями:   

Донецькою обласною службою зайнятості проведено профорієнтаційний відеомарафон «Руйнуємо стереотипи», який дає розуміння, що в сучасному світі немає «жіночих» або «чоловічих» професій і кожен може займатися тією професійною діяльністю, якою забажає, не звертаючи увагу на гендерні упередження й установки оточуючих.


Миколаївською обласною службою зайнятості представлено проєкт «Перлини професій», який висвітлює цікаві та маловідомі факти про професії.Джерело: www.dcz.gov.ua
Много шаблонов Joomla на By Amestris D